AR-GESERDAR PLASTİK’in amacı ilk seferinde en doğru ürünü üretmektir. Bunu başarabilmek için tasarım aşamasından sevkiyata kadar ileri teknoloji kullanılır ve konusunda uzman personel çalıştırılır.

İleri teknolojileri kullanabilmek için SERDAR PLASTİK, üniversiteler, CNC Makinaleri üreticileri, CNC plastik enjeksiyon makinaları üreticileri ve plastik hammadde üreticileri ile güçlü ilişkiler kurmuştur.

SERDAR PLASTİK; müşterinin şartnamesine bağlı olarak tasarımları, analizleri (mekanizma, çekme ve plastik akış analizleri gibi), prototipleri üretmek, kalıpları tasarlamak ve üretim yapabilmek için ileri bilgisayar yazılımlarını (CAD-CAM yazılımlarını (Unigraphics, I-deas, WorkNC, Cimatron, Golean, Cadkey, SPEOS gibi) kullanabilen makine ve kimya mühendisleri ile çalışır.

İhtiyaç olan her yerde SERDAR PLASTİK, plastik enjeksiyon ve kalıp yapımında yüksek seviyeli ve ileri teknolojisi ile 38 yılı aşkın tecrübesini kullanarak, müşterileri ile birlikte mühendislik yaparak parça tasarımı yapar ve en ekonomik ve hızlı bir şekilde doğru sonuçları sağlamak için geliştirir.Test labaratuvarları